Východný obchvat Martinom – má nás rozdeľovať, či spájať?

Autor: Nataša Fukačová | 9.4.2016 o 8:26 | Karma článku: 5,14 | Prečítané:  1661x

V územnom pláne mesta Martin je už od roku 1999 zakreslený východný obchvat mesta ako štvorprúdová komunikácia s napojením od Kollárovej ulice ( t.j. od smeru z T. Teplíc pri Nissane ) ústiaca na Jilemnického ulicu v Košutoch.

Východný obchvat tak ako je momentálne zakreslený pretína v Mestskej časti Ľadoveň jedinú oddychovú zónu Medokýš a Jahodnícke háje a v mestskej časti Košúty  rozdeľuje sídlisko Košúty I. a Košúty II.

S riešením komunikácie v tejto trase pochopiteľne nesúhlasia niektorí obyvatelia žijúci v týchto mestských častiach. Veď ruku na srdce, kto by zmenil bývanie v prírode za bývanie pri hlavnej ceste... nikto!!

Táto časť občanov sa podpísala pod petíciu za zmenu trasovania východného okruhu mesta Martin, ktorá vznikla aj z iniciatívy dvoch poslankýň žijúcich v týchto mestských častiach p. p. Maríny Gallovej a p. p. Zuzany Dobríkovej. Petícia  rozvírila diskusiu o tejto komunikácii medzi ľuďmi a najdôležitejšie je, že nezostala nepovšimnutá aj Útvarom hlavného architekta.

Po predložení návrhu Uznesenia na riešenie zmeny trasy východného okruhu vyčlenením problémových úsekov na Ľadovni a v Košútoch sa na mestskom zastupiteľstve zdvihla vlna kritiky od iných poslancov, najmä tých nebývajúcich v týchto mestských častiach  a nezaujímajúcich sa o tento problém (veď ako inak), že sa bráni rozvoju Mesta, že v podstate iniciátori a ľudia ktorí sa pod petíciu podpísali nemajú vedomosť čo podpisujú a v neposlednom rade, že keď je raz niečo nakreslené a je to tam dvadsať rokov, tak to musí byť správne.

Ak bránenie v rozvoji  mesta znamená nepostaviť ľudom cestu popod okná, tak potom bráňme rozvoju mesta. Ak bránenie v rozvoji mesta znamená nezastavať úrodnú poľnohospodársku pôdu cestou, tak potom bráňme rozvoju mesta. Ak bránenie v rozvoji mesta znamená, nezničiť si verejné priestranstvo a prírodu v meste, tak potom bráňme rozvoju mesta. Ak bránením v rozvoji  mesta má byť filozofia, aby sa ľuďom v Martine neznižovala kvalita života a hodnota ich  nadobudnutého majetku, tak potom bráňme rozvoju mesta.

Ak sa nekompetentnosť prejavuje názorom, bránením myšlienok, v ktoré veriť a postavením sa za občana, tak som potom rada že Zuzana s Marínou sú nekompetentné a prajem si, nech sú aj ďalší poslanci Mestského zastupiteľstva v Martine nekompetentní :-).

Na kompetentnosť rokovania sa prídem rada pozrieť na budúce zastupiteľstvo 22.4.2016, kde sa opätovne bude riešiť východný obchvat.

Veď predsa nemôžme nechať 20 rokov starej vízii o rozvoji mesta,  (ktorá nikdy nebola občanmi verejne diskutovaná) aby rozdeľovala Martinčanov a skúsme radšej nájsť alternatívu, ktorá nás všetkých spojí.

 

Mgr. Nataša Fukačová,

členka petičného výboru za zmenu trasovania východného okruhu mesta Martin

asi tiež nekompetentná :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?